Календар подій Чернігівської області на 2019 рік

  2019 рік

 СІЧЕНЬ

 

Концертні програми

1-13 січня,

м. Чернігів,

Красна площа,

Чернігівська міська рада,

+38(0462) 77 -70- 51.

 

 

Анімаційна програма від EVENT Агенції «COLDEN TIME»

                      12-13 січня,                    

м. Чернігів,

Красна площа,

Чернігівська міська рада,

+38(0462) 77 -70- 51.

 

Фестиваль вертепів   «Різдвяна зірка»

            Відтворення зимових обрядових традицій Менщини.

                             12січня,                     

         м. Мена,

                              Менська міська рада,                      

             +38 (073) 465-94-77.

 

Свято Водохреще

Відбудеться освячення води та занурення всіх бажаючих в ополонку, концертно-розважальна програма.

19 січня,

с. Камка Корюківський р-н,

Холминська селищна рада,

+38(050)520-78-82. 

 

 

Зимовий бардівський фестиваль на Голубих озерах

Запрошуються виконавці з України та зарубіжжя.

У програмі також: майстер – класи, виставка майстрів народної творчості, різноманітні конкурси та ін.

25-26 січня,

с. Олешня,

Ріпкинський р-н,

Чернігівська облдержадміністрація, тур комплекс «Голубі озера»,

+38(093) - 610 -60-82.

http://ozera.cn.ua/golubye-ozera

 

 

Заходи до Дня пам'яті Героїв Крут

Відзначення 101 річниці бою під Крутами.

29 січня,

с. Крути, 

Ніжинський р-н,

на території Меморіального комплексу,

Чернігівська облдержадміністрація,

+38(0462)-77-44-09.

 

«Зимовий кубок мисливських традицій – 2019»

Проведення регіональних (місцевих) змагань з мисливського біатлону.

Змагання проводяться з метою організованого та культурного розвитку мисливсько-рибальського спорту. 

Виявлення найсильніших мисливців району.

смт. Лосинівка,

Ніжинський р-н,

 Всеукраїнська громадська організація

«Українське товариство мисливців і рибалок»

  +38(04631) 61-2-37.

 

ЛЮТИЙ

 

Вечір пам’яті Андрія Кузьменка (Кузьма Скрябін) на Голубих озерах

2 лютого,

с. Олешня,

Голубі озера,

Чернігівська ОДА, тур комплекс «Голубі озера»,

+38(093) 610 -60-82

http://ozera.cn.ua/golubye-ozera

 

Міжнародний мистецький фестиваль «Мистецькі барви»

Молодіжний фестиваль народного, академічного та естрадного вокалу, сучасної та народної хореографії,

інструментальної музики та  нових напрямків  сучасного мистецтва.

Запрошуються виконавці з України та зарубіжжя. У програмі також гала – концерт.

                                         7-10 лютого,                                           

м. Прилуки,

                         Шоу-агенція «PROсвято» ,                          

+38 (050) 31-30-835.

 

Вшанування до 355-та річниця з дня загибелі І. Богуна

Урочисті заходи до 355-ої річниці загибелі І.Богуна,

покладання квітів до  пам’ятного знака Наказному гетьману України та символічної могили загиблого

17 лютого,

м. Новгород-Сіверський,

     Новгород-Сіверська міська рада,

+38(04658) 2-11-57.

   

   

 

БЕРЕЗЕНЬ 

Масляна 

Етнічні мотиви, тематика кобзарювання. 

 2 березня,

с. Беремицьке,

Козелецький р-н,

Парк Природи "Беремицьке",

+38 (093) 719- 20 -34.

 

Всеукраїнський поетичний стартап «Дотиком душі»

Запрошуються поети з усієї України, які читатимуть свої вірші для глядачів.

Кращі вірші друкуватимуться у збірці. 

I декада,

м. Чернігів, 

Чернігівська наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка, 

+38(0462) 77 -45- 63.

 

Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори»

За участю вітчизняних та  зарубіжних виконавців та колективів.

I декада,

м. Чернігів, 

Чернігівський обл. філармонійний центр, 

+38(0462)-67-43-71.

nota.net.ua

 

Свято Масляна

Театралізоване дійство, конкурс на найсмачніший млинець,

конкурс  торгових яток, конкурс « крижаний стовп», ярмарка- продаж. 

4-10 березня,

м. Носівка,

парк міста,

    Носівська міська рада,

                       +38(04642)2-15-95;                     

+38(04642) 2-22-96.

 

«Усе заради жінок» 

Концертно-розважальна програма до Міжнародного жіночого дня. 

8 березня,

м. Новгород-Сіверський,  

на центральній площі міста,

 Новгород-Сіверська міська рада,

+38(04658) 2-11-57.

 

«Колодія величаймо – весну зустрічаймо»

Захід проводиться з метою популяризації українських народних свят,

які зовсім не пов’язані зі звичною для нашого регіону Масляною. 

  Такий захід буде проводитися вдруге на території Холминської ОТГ.

9 березня,  

смт. Холми,

Корюківський р-н,

Холминська селищна рада.

+38(050)520-78-82.

 

Театралізоване дійство «Іди Масляна до нас» 

У програмі: театралізоване дійство, також різноманітні конкурси та спортивні забави. 

Зі святкової сцени лунатимуть пісні у виконанні юних дарувань, солістів та фольклорних колективів.

10 березня

смт. Ріпки

                   Ріпкинська РДА,                 

     +38 (04641) 2-12-39.

 

Масляна

Проводи зими – зустріч весни. 

10 березня,

 смт Козелець,

Козелецький районний будинок культури,

+38(04646) 4-18-64.

 

Масляна

Народні гуляння з використанням українських народних традицій,

зокрема обряду «Колодія», спалення «дідуха», козацькі забави і т.д.

10 березня, 

м. Ічня,

                                      Ічнянська міська рада,                                   

+38(04633) 2-16-32.

 

Масляна

«Колодія величаємо, зиму проганяємо»

Народні гуляння, театралізоване дійство зі спаленням опудала зими,

різноманітні конкурси та розваги, частування млинцями. 

10 березня, 

м. Новгород-Сіверський,  

на центральній площі міста, 

Новгород-Сіверська  міська рада,

+38(04658) 2-11-57.

 

350-та річниця з Дня проголошення Батурина Гетьманською столицею

Захід проводитиметься з метою популяризації Батурина,

як центра державотворення XVII – XVIII століть;

виховання патріотичного почуття у підростаючого покоління.  

 16 березня,

м. Батурин,

                «Гетьманська столиця»,                  

+38(04635)4-81-67;

+38(04635)4-85-25.

 

Відзначення 380-та річниця з Дня народження гетьмана Івана Мазепи

Захід проводитиметься з метою гідного вшанування пам’яті

великого гетьмана України –  Івана Мазепи.  

20 березня,

м. Батурин,

                «Гетьманська столиця»,                 

+38(04635)4-81-67;

+38(04635)4-85-25.

 

Відкритий міський конкурс краси і таланту «Міні-міс Весна» 

Конкурс проводиться у 4 тури. Беруть участь дівчатка віком  5-8 років. 

21 березня,

м. Носівка,

    міський будинок культури,

      Носівська міська рада, 

+38(04642)2-15-95.

 

Всеукраїнський фестиваль -  конкурс «Мелодії полісся» імені Н.Розумовської

Виступи колективів та окремих виконавців з усієї України в різних номінаціях:

вокальна, інструментальна, хореографічна. 

24 березня,

с. Козелець, 

            Козелецька райдержадміністрація,            

+38(04646) -4-18-48.

 

Театральний фестиваль малих форм «Майстерія»

Фестиваль «Майстерія» присвячуються до Міжнародного дня театру.

У програмі: театральні вистави  за участю колективів з України та зарубіжжя.  

   27 березня, 

м. Ніжин,

   Ніжинський драмтеатр,

+38(04631) 2 -51- 43.

 

Районний фестиваль дитячої творчості

«Талановиті діти Сновщини»

Відкритий конкурс з вокального та музичного мистецтва для дітей Сновщини.

 30 березня,

м. Сновськ,

Сновський Будинок культури,

  Сновська міська рада,

+38(067) 460-13-68.

 

Районний конкурс «Козелеччина має талант»     

Виступи колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців. 

31 березня,

смт. Козелець,

         Козелецька РДА,      

    +38(0462) 4-18-48.

 

Обласний конкурс виконавців

на духових інструментах ім. Т.Докшицера      

Популяризація духового інструменту - труби. 

м. Ніжин,

    Ніжинська міська рада, 

+38(04631) 2 -34- 62;

+38(04631) 2 -35- 51.

 

Заходи до дня народження Т.Г. Шевченка  

Виставки, конкурс на краще виконання творів Т.Г. Шевченка, покладання квітів до пам’ятника  поета.

м. Ічня,

                                              Ічнянська міська рада,                                           

 +380(4633)2-16-32.

 

Обласний хореографічний  конкурс «Надія 2019»

серед учнів мистецьких шкіл

Традиційно, фестиваль-конкурс проводиться у чотирьох номінаціях:

(«Класичний танець», «Народно-сценічний танець», «Спортивний бальний танець», «Сучасний танець» )

та трьох вікових категоріях (молодша, середня, старша).

м. Ніжин,  

Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької,

+38(04631)2-30-66; 

+38(04631) 2-33-67.

nota.net.ua  

 

 

КВІТЕНЬ

 

«Веселий сміх»

Концертно-розважальна програма до Дня сміху.

        1 квітня,           

м. Новгород-Сіверський,  

  на центральній площі міста,

Новгород-Сіверська міська рада,

+38(04658) 2-11-57.

 

Свято до Всесвітнього дня птахів 

Тематичні екскурсії, облаштування гнізд для лелек, розвішування бортей.

                  1 квітня,                    

с. Беремицьке, 

Козелецький  р-н,

   Парк природи «Беремицьке», 

+38 (093)- 719 -20 -34.

 

Всеукраїнський конкурс молодих виконавців «СіверТон»

Номінації: хореографічне та пісенне мистецтво.

У програмі також гала – концерт учасників та переможців.

м. Чернігів, 

 Чернігівський обл. філармонійний центр, 

+38 (0462)-675-854;

+38 (0462) -675-424.

 

Всесвітній бортний день

Відвідання музею – кімнати «Бортництво в Україні:

від палеоліту до сьогодення»,тематичні екскурсії,

створення бортей для залучення бджіл,

I I декада,

с. Беремицьке, 

  Козелецький  р-н,

   Парк природи «Беремицьке», 

+38 (093)- 719 -20 -34.

 

 Всеукраїнський фестиваль-конкурс   народної хореографії ім. П.Вірського

У фестивалі - конкурсі можуть брати участь хореографічні колективи та солісти у жанрі народної хореографії,

колективи української діаспори.    

 Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського

проводиться раз на три роки, у три тури:

перший – обласний; другий – регіональний, третій – всеукраїнський та заключні гала -концерти.

Перший тур розпочинається в м. Чернігові , 

+38(93) 091-17-71.

 

 Відкриття футбольного сезону

Початок футбольного сезону. 

Кінець квітня – початок травня,

на території Лосинівської ОТГ,

Лосинівська  ОТГ,

+38(097) 323-83-71. 

 

 

ТРАВЕНЬ

 

Художньо-мистецький проект «Зелена сцена»  

Відкритий творчий простір у центрі міста.

Музика, виставки, хенд-мейд ярмарок, дитячий майданчик, відкритий кінопоказ та багато іншого .

кожну п’ятницю  травня,      

 м. Чернігів,

ГО «ЧЕ СТУДІЯ»,

 +38(050) 900- 95- 05.

 

 

День Міста Ніжин 

Святкування Дня Міста в День Георгія Змієборця.  

У програмі: урочисте відкриття та концертна програма на площі імені Івана Франка.

На території вулиці Гоголівській виставка-продаж виробів народних майстрів Чернігівщини.

Фотозона «Хроніки ніжинського минулого», «Родом з Ніжина», «Вулицями старого міста», «З любов’ю до Ніжина».

Фестиваль історичної реконструкції «Ніжин стародавній».

Протягом дня у парку Шевченка діятиме Фестиваль  вуличної їжі.

Вечірня презентація фільму про Ніжин «Моє місто – моє свято». 

6 травня,

м. Ніжин,

Ніжинська міська рада,

+38(04631)2-35-51.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

«Уклін живим, загиблим слава»

Урочисті заходи та святкова програма до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

9 травня,

м. Новгород-Сіверський,

міський парк, 

Новгород-Сіверська міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

 

День вишиванки

Парад вишиванок центральною вулицею міста, концертна програма на площі Князя Ігоря. 

16 травня,

м. Новгород-Сіверський, площа Князя Ігоря,

Новгород-Сіверська міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

 

Шляхами великого історика Миколи Костомарова       

Туристична екскурсія до садиби всесвітньо відомого історика, ученого і письменника — Миколи Івановича Костомарова (с.Дідівці), 

 Іллінської гори з дерев’яним «монахом» (с.Боршна) та Свято-Троїцького жіночого монастиря (с.Густиня). 

17-19 травня 

с.Дідівці; с.Боршна; с.Густиня,

Сектор культури, туризму і релігій,

+38(04637)5-01-06;

+38(050)182-33-12; 

+38(099)242-42-80.

 

 

Всесвітній день музеїв (ніч в музеї)

Вечірня тематична екскурсія. 

18 травня,

с. Беремицьке, 

  Козелецький  р-н, 

   Парк природи «Беремицьке», 

+38 (093)- 719 -20 -34.

 

 

Велопробіг, присвячений Дню Європи

Учасники велопробігу проїжджають певну дистанцію з прапорами Європейського союзу та України.

18 травня,

смт Лосинівка,

  +38(097)323 -83-71.

 

 

«День і ніч в музеї» до Міжнародного дня музеїв

Презентації експозицій виставок з історії Сновщини,

театралізоване дійство з відтворення епохи ХІХ століття,

музичний вернісаж.

18 травня,

Сновський історичний музей,

   +38(098)716-07-01.

 

 

Міжнародна акція «Ніч у музеї» 

Ніч у музеї – міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції у вечірній час. 

Основна мета акції — показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь.

Доброю традицією стає щорічне проведення «Ночі» в стінах  Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова,

який долучається до цієї акції восьмий раз.

м. Прилуки, 

Прилуцький краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова, 

+38 (04637) 3-12-48.

 

Культурно-мистецький фестиваль «Нетлінне слово»

Театралізоване дійство, що відбувається на території Спасо-Преображенського монастиря

та святково-розважальна програма у міському парку. 

26 травня,

м. Новгород-Сіверський, 

Новгород-Сіверська міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

 

Троїцький ярмарок

Концертна програма, імпровізовані курені,

виставки народних умільців, кулінарні конкурси. 

27 травня,

м. Мена, 

Менська ОТГ,

+38(04644) 2-22-24.

 

Свято Вознесіння Господнє

Запрошуються прихожани, священнослужителі, козаки Прилуцького козацького полку .

В цей день відбувається урочисте богослужіння з нагоди Вознесіння Господнього.

На подвір`ї  монастиря козаки готують страви та пригощають прихожан.

Молодь на природі влаштовує різноманітні забави. 

30 травня,

Вознесенський монастир,

с. Радьківка  Малодівицької селищної ради,

Прилуцький козацький полк ім. П. Сагайдачного,

тел.+38(04637) 6-75-48.

 

Всеукраїнський конкурс з мотокросу

Змагання мото-спортсменів з різних куточків України.

     с. Горова Білещина, 

Прилуцький р-н,

      Спортивно-технічний клуб «ТАЙМ»,

     +38(04637)5-02-65. 

 

Обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Терпсихора - об'єднує таланти»

Фестиваль працює за двома напрямами: виступи дитячих та дорослих танцювальних колективів  за різними стилями танцю.

м. Чернігів, 

Облцентр народної творчості, 

+38(063)-18-521-09.

 

Мандрівний фестиваль-конкурс «Свято народного майстра».

У програмі: майстер-класи з різних видів народного мистецтва,

 виставка-ярмарок виробів майстрів народного декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва,

традиційних ремесел і народних промислів.

м. Чернігів,

Облцентр народної творчості, 

+38(063)-18-521-09.

 

Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж»

У програмі: конкурсні виступи та гала концерт переможців та гостей конкурсу.

м. Семенівка. 

                           Семенівська міська рада,                      

+38 (04659)-2-14-68;

+38 (04659)-2-19-90.

 

Миколин ярмарок

Щорічна традиція проведення ярмарку з нагоди дня народження талановитого актора – Миколи Федоровича Яковченка

м. Прилуки. 

Прилуцька міська рада, 

+38 (050)-281-04-42.

 

Заходи до Дня пам’яті та примирення.

Традиційна хода  до меморіалу загиблим воїнам.

Літературно музична композиція «Перемога, Свята Перемога». Покладання квітів. 

м. Ічня 

       Ічнянська міська рада.

     +38(04633)2-16-32.

 

«Ллється  пісня  від  душі»

Регіональний  фестиваль  виконавців української пісні

смт. Короп, 

Коропська селищна рада,

+38(04656) 2-76-94; 

+38(04656)2-15-44.

 

Районний фольклорний фестиваль «Народні скарби Куликівського краю»

Метою фестивалю є відродження, збереження, популяризація української  пісні. 

Програма передбачає виступи фольклорних колективів, аматорів народної пісні та малих сценічних форм з усіх сіл громади, які демонструють свої творчі доробки.    

                                                Увесь день працює велика виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.                                                        

На фестиваль для виступу запрошуються гості (колективи, аматори) з інших громад. 

Кінець травня-початок червня,

смт. Куликівка, 

Куликівська  селищна рада,

+38(093)203-43-65;

+38(063)438-63-42.

 

 

 

ЧЕРВЕНЬ

 

Свято до Міжнародного дня захисту дітей «Країна дитинства»

Конкурси малюнку на асфальті, патріотичні акції, атракціони,  казкові герої, концертна програма тощо.

1 червня, 

Сновськ, 

Сновська міська рада,

+38(067)460-13-68.

 

Міжнародний день захисту дітей  «Дитяче свято»

Святково-розважальна програма до Міжнародного захисту дітей:

розваги від аніматорів, шоу мильних бульбашок, танцювальний флешмоб. 

1 червня,

м. Новгород-Сіверський,

міський стадіон,

Новгород-Сіверська міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

Футбольний турнір за перехідний кубок Лосинівської ОТГ

Футбольні команди громади змагаються за кубок Лосинівського селищного голови.

с. Лосинівка,

+38(097) 323-83-71.

 

Відкритий творчий простір «Співучий  парк» 

Виступи творчих людей з сільських будинків культури.

смт. Короп, 

Коропська селищна рада,

+38(04656) 2-76-94; 

+38(04656)2-15-44.

 

Художньо-мистецький проект «Зелена сцена» 

Відкритий творчий простір у центрі міста.

Музика, виставки, хенд-мейд ярмарок, дитячий майданчик, відкритий кінопоказ та багато іншого. 

кожну п’ятницю  червня,

м. Чернігів,

ГО «ЧЕ СТУДІЯ», 

+38( 050) 900- 95 -05.

 

Фестиваль гончарного мистецтва «Куманець»

За участі гончарів з різних куточків України та зарубіжжя,

також відбудеться масштабна виставка – продаж гончарних виробів. 

15-16 червня,

м. Мена, 

        Менська міська рада,        

+38(073)-465-94-77.

 

БатуринФест «Шабля»

У програмі: виступи професійних та аматорських творчих колективів,

виставки виробів народних майстрів, презентація туристичного потенціалу,

козацькі розваги, показові виступи, квести тощо. 

15-16 червня,

м. Батурин, 

     Батуринська міська рада, НІКЗ «Гетьманська столиця»,

+38(04635)-4-81-67;

+38(04635)-4-85-25.

 

Обласний фольклорний фестиваль – конкурс імені Василя Полевика

Конкурс відбуватиметься в 2 етапи:

конкурс у Сновському будинку культури та фестиваль,

виставки народних умільців, розваги  та спортивні змагання.

У програмі також - виступи кращих фольклорних колективів Чернігівщини. 

16 червня, 

с. Займище, 

Сновський р-н, 

 Сновська міська рада,

+38(067)-460-13-68.

 

«Громадіада»

Святкування Дня громади: святковий концерт,

розіграш лотореї, парад дитячих візочків,

майстер-класи, виставка робіт народних умільців,

книжкова виставка, фотоконкурс,

дискотека,

українські страви безкоштовні від старостівських округів.  

16 червня,

с. Комарівка,

Комарівська сільська рада,

+38(068)580-09-59.

 

Спортивні змагання до Дня селища Лосинівки

Програма змагань: міні – футбол, волейбол, перетягування канату, шахи, шашки 

16 червня.

с. Лосинівка,

+38(097) 323-83-71.

 

Народне свято «День селища Лосинівка» 

У програмі: художні виставки, ярмарки, спортивні змагання, працюватимуть дитячі аніматори, зони для розваг та відпочинку.

Лосинівський Будинок культури привітає присутніх святковим концертом співами й танцями.

16 червня,

с. Лосинівка,

Лосинівська селищнарада, 

+38 (096)943-87-34.

 

 

Міжнародний фестиваль рок-н-ролу на Голубих озерах

Виступи рок- гуртів з України та зарубіжжя. 

с. Олешня,

Чернігівська облдержадміністрація, 

туркомплекс «Голубі озера», 

+38 (093) -610 -60-82.

http://ozera.cn.ua/golubye-ozera

 

Екологічний фестиваль «Життя в стилі ЕКО»

Екологічні екскурсії, квести, майтер – класи, виступи автентичних творчих колективів та ін.

м. Чернігів,

Чернігівська облдержадміністрація,

+38 (0462) -67–51-22.

 

Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності і культури»

У програмі: грандіозні конкурси фольклорних колективів та дитячої хореографії,

виступи зірок української естради, поетів, циркових артистів, каскадерів,

різноманітні виставки, майстер-класи з гончарства, ковальства, розпису українськими візерунками тощо.

с. Піски,

Бахмацький р-н,

Приватне сільськогосподарське підприємство «Пісківське», 

+38 (067)-460-25-96;

+38 (096)-714-35-97;

festyval.com.ua.

 

Молодіжний фестиваль «ТАМ» 

У програмі: спортивні змагання, квести, конкурси, майстер – класи та ін.

мандруючий по території області 

Чернігівська облдержадміністрація,

+38(0462) -77 -44- 48.

 

День молоді 

Флешмоб «Ми - молодь України, за нами майбуття».

Велопробіг «Ічня від краю до краю», молодіжна лотерея.

Фестиваль «Букет талантів Іченьки». 

30 червня,

м. Ічня, 

 Ічнянська міська рада.

+38(046332-16-32.

 

Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Сонечко»

Виступи дтячих  музичних  колективів:

бандуристи, хорові колекиви та інші.

с. Іржавець.

 Ічнянська міська рада.

 

Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва "Вересаєве свято"

с. Сокиринці,

Срібнянський р-н

Чернігівська облдержадміністрація,

+38(0462)-77-44-09

 

 

 

 

ЛИПЕНЬ

 

Художньо-мистецький проект «Зелена сцена» 

Відкритий творчий простір у центрі міста.

Музика, виставки, хенд-мейд ярмарок, дитячий майданчик, відкритий кінопоказ та багато іншого. 

кожну п’ятницю  липня,

м. Чернігів, 

ГО «ЧЕ СТУДІЯ»,

 +38(050) 900- 95- 05.

 

Міжнародний фестиваль купальської традиції «Івана Купала»

Свято купальської традиції та відкриття міжнародного фестивалю авторської пісні «На Голубих озерах».

У програмі: театралізована фольклорна програма, майстер-класи з гончарства, лозоплетіння, різьблення по дереву, працюватиме містечко майстрів,

«Екстрім-містечко», різноманітні атракціони водного відпочинку 

6 – 7 липня, 

с. Олешня,

Ріпкинський р-н, 

Чернігівська облдержадміністрація, 

туркомплекс «Голубі озера», 

+38  (093) -610- 60-82.

 

Міжнародний молодіжний фестиваль «Кавер фест » на Голубих озерах

Рок-фестиваль  за участі рок-колективів з України та Білорусі.

с. Олешня,

Ріпкинський р-н, 

Чернігівська облдержадміністрація, 

туркомплекс «Голубі озера», 

+38  (093) -610 -60-82 

http://ozera.cn.ua/golubye-ozera

 

 

 Театралізоване дійство на Івана Купала

Дійство проводиться біля водоймища, з дотримуванням обрядів цього свята.

смт. Мала Дівиця,

Прилуцький р-н,

Малодівицька селищна рада, 

+38(04637) 6-75-48.

 

Фестиваль «Мамонт-Фест»

У програмі: на березі Десни різноманітні змагання, майстер-класи, квести, сафарі-тури,

життя у будинку кроманьйонців, фуд – фест - «стейк» з мамонта",

насичена концертна програма, працюватиме  дитяча зона з аніматором,

фотозона і виставка фігур первісних людей. Вітається одяг у стилі первисної людини. 

с. Оболоння,

                            на території Мезинського національного парку,                             

+38(063)- 282-10-02; 

+38(093)-724-07-94.

 

Івана Купала

Народні гуляння з використанням українських народних традицій та ритуалів. Конкурси та змагання. 

6 липня.

м. Ічня,

міський парк.

 Ічнянської міської ради,  

                      +38 (04633)2-16-32;                       

+38(063)- 282-10-02;

+38(093)-724-07-94.

 

Народне свято «Купальська ніч чарівниця» 

Театралізоване дійство, народні обряди. 

6 липня.

м. Сновськ,

Сновська міська рада.

+38 (067)460-13-68.

 

 

«Ой, на Івана, на Купалу»

Святкове театралізоване дійство на березі р. Десна, народні гуляння «Купальська ніч». 

6 липня,

м. Новгород-Сіверський,      

берег р. Десна. 

Новгород-Сіверська  міська рада.

(04658) 2-11-57.

Свято Івана Купала

Театралізоване дійство, конкурси  та розваги для глядачів. 

6 липня.

Носівка,

берег р. Носівочки.

Носівська міська рада,

+38(04642)2-15-95;

+38 (04642)2-22-96.

 

«Ой на Івана та й на Купала»

День села, концерт, виставки книг, виставки творчих робіт. 

с. Держанівка,

Носівський р-н,

Держанівський Будинок Культури,

+38 (098)524-33-95.

 

Ой на Івана, ой на Купала. 

З нагоди свята Івана Купала на території Холминської ОТГ відбудуться таі заходи :

6 липня с. Жукля. Територія біля центральної водойми села 

21.00 – обрядове дійство «Ця чарівна купальська ніч»

В програмі: народні гуляння, частування, дискотека.

7 липня  Центральний парк с. Козилівка

12 .00 – концертно-розважальна програма « Ой на Івана на Купала» за участю творчих колективів Холминської ОТГ.

Також в програмі: конкурси та забави; гостинний двір; виставка народних умільців; 

21.00 – дискотека «Ця чарівна купальська ніч» 

  Корюківський р-н. 

  Холминська селищна рада,

+38(050)520-78-82.

 

Петропавлівська - Спасівська ярмарка Пам’яті апостола Хоми

Святкова ярмарка.

12 липня,

м. Новгород–Сіверський,

центр міста,

Комунальне Підприємство «Добробут»,

+38 (04658) 2-39-84.

 

Народне свято «Сальне в моєму серці»

У програмі: майстер-класи, конкурси для дітей та дорослих, дитячі аніматори,спортивні змагання, Бажаючі можуть взяти участь у святковому розіграші.

Протягом дня публіку вітають аматорські фольклорні колективи, сольні виконавці, працівники закладів культури та запрошені артисти.

20 липня,

с. Сальне, 

Лосинівська селищна рада, 

+38 (096) 943-87-34.

 

 

День міста Корюківка,  фестиваль «Гурок-фест» 

У програмі: 

1.Концертно-розважальний простір (урочиста частина, виступи колективів, гуртів, шоу, лотерея).

2. Дитячий простір (розваги для дітей, атракціони, аніматори, конкурси, майстер-класи).

3. Спортивний простір (футбол, різні види змагань).

4. Фестивальний простір (робота закладів торгівлі, громадського харчування, гостинних яток).

5. Виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва. 

27 липня,

м. Корюківка,

Корюківська міська рада,

+38 (04657) 2-12-60.

 

«Свято-Миколаївський ярмарок»

У програмі:  святковий концерт, в якому беруть участь народні колективи області. 

Окремо функціонує «Містечко майстрів», зона відпочинку, дитячі майданчики з каруселями та атракціонами, торгові ряди.  

Можна побачити предмети народного побуту,

почути старовинні пісні, ознайомитися з традиційними ремеслами.

27 липня,

смт Короп,

  Коропська селищна рада,

+38 (04656) 2-15-44; 

  +38 (04656) 2-14-49.

 

 Вшанування пам`яті односельців

Проведення футбольних турнірів в пам`ять Косаренка Олександра Олексійовича та Олега Міхнюка.

смт. Мала Дівиця,

Прилуцький р-н, 

Малодівицька селищна рада, ТОВ «Крок-УкрЗалізБуд»,

+38(04637) 6-75-48.

 

День села Вихвостів

Вшанування жителів села, які мають певні заслуги перед громадою, концертна програма.

Вихвостівський сільський будинок культури, 

+38 (067) 180 -94 -62.

 

 

 

СЕРПЕНЬ

 

Рок-фестиваль сучасної української музики «LuMena»

У програмі фестивалю: виступи рок колективів та виконавців з України та зарубіжжя з використанням сучасного LED освітлення

3-4 серпня,

м. Мена,

Менська міська рада,

+38(073)-465-94-77.   

 

Художньо-мистецький проект «Зелена сцена»  

Відкритий творчий простір у центрі міста.

Музика, виставки, хенд-мейд ярмарок, дитячий майданчик, відкритий кінопоказ та багато іншого. 

кожну п’ятницю  серпня,

м.Чернігів, 

ГО «ЧЕ СТУДІЯ»,

 +38(050) 900 -95- 05.

 

Кулішеве свято

Присвячене 200-річчю з дня народження відомого етнографа та публіциста Пантелеймона Куліша за участі діячів культури та мистецтва з України.

У програмі також виступи фольклорних колективів, майстер – класи, виставка робіт народних майстрів тощо.

9 серпня,

с. Мотронівка,

Борзнянський р-н,

Борзнянська райдержадміністрація,

+38 (04653)-2-13-75;

  +38 (04653)-2-12-12.

 

Свято меду «Медовий Спас усім медку припас»

У програмі: виставка-продаж продуктів бджільництва, виставка літератури, працюють атракціони для дітей, розважальна програма, тематичні конкурси, концерт.

На святі гості зможуть придбати якісну продукцію від пасічників-виробників.

14 серпня,

смт Семенівка,

КЗ «Семенівський міський палац культури»,

+38 (04659)2-29-96.

 

Рок – фестиваль «Snov – sammer fest -2019»

У програмі виступи молодіжних рокгруп  з різних регіонів країни. 

17 серпня,

м. Сновськ,

Сновська міська рада,

+38(068)-933-29-68;

+38(067)- 460-13-68.

 

Спасівський  ярмарок

У програмі:  театралізоване дійство, виставка медової продукції,

виставка майстрів народно-прикладного мистецтва, конкурси, ігри, виступи аматорських колективів міста.

18 серпня,

м. Борзна,

міська площа,

Борзнянський сектор  культури,

+38(04653) 2-13-75;

+38 (04653)2-12-12.

 

День села Радомка

У програмі: концертно-розважальна програма за участі мистецьких колективів Холминської ОТГ,
виставка народних умільців та майстер – класи. 

19 серпня,

с. Радомка,

Семенівський р-н,

Холминська селищнаї рада,

+38(050)520-78-82 .

 

Фестиваль української культури та побуту «Медовуха» 

У програмі: народні традиції, виступи аматорів, виставки народних ремесл,

дегустація меду, конкурс на кращий медовий напій, майстер класи.

19 серпня,

с. Дягова,

Менська міська рада,

+38 (073)465-94-77.

 

Петропавлівська-Спасівська ярмарка  Пам’яті апостола Хоми

Святкова ярмарка.

19 серпня,

м. Новгород–Сіверський,

центр міста,

Комунальне Підприємство «Добробут»,

+38 (04658) 2-39-84.

 

День Новгород-Сіверського району

У рамках святу: фестиваль селянської кухні, виступи аматорських колективів та солістів району,майстер-класи народної творчості різних технік,

тематичні виставки територіальних громад, майстрів народного мистецтва, сільськогосподарської техніки та промислових підприємств Новгород-Сіверського району.

19 серпня,

м. Новгород–Сіверський, 

Сектор культури РДА, 

+38 (04658) 3-16-49;

+38 (04658)2-15-48.

 

Літній Кубок мисливських традицій- 2019

Змагання зі стендової стрільби (сторингу). 

смт. Лосинівка,

Ніжинський р-н, 

«Українське товариство мисливців і рибалок»,

+38(04631)- 61-2-37.

 

Фестиваль молока - 2019

У програмі: ярмарок виробників молочної продукції Чернігівської області,

майстер – класи, розіграші, змагання, концертна програма тощо.

м. Чернігів, 

Чернігівська облдержадміністрація, 

+38(0462)- 77- 89 -37.

 

Фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» 

У програмі: концертні та театралізовані програми за участю пісенних, музичних, хореографічних, оригінально-трюкових колективів, історичних театрів,

конкурсна програма з бойових мистецтв (стародавні та середньовічні бойові мистецтва, фехтування, традиційні бойові мистецтва козацької доби, сучасні школи та напрямки бойових мистецтв).

Працюватиме традиційна виставка «Містечко майстрів».

с. Любеч, 

Чернігівська облдержадміністрація, 

+38(0462) -77-44-09.

 

Міжнародний фольклорний фестиваль національних культур «Поліське коло»

У програмі: виступи творчих колективів національних меншин Чернігівщини,

майстер – класи, виставка робіт народної творчості, дегустація  національних страв та ін.

м. Чернігів, 

Чернігівська облдержадміністрація, 

+38(063) -18-521-09.

 

День Державного Прапора України

Урочиста церемонія підняття Державного Прапора України

та акція «Я - громадянин України» з врученням паспортів України громадянам, які досягли 14-го віку. 

23 серпня, 

м. Новгород-Сіверський, 

Новгород-Сіверська  міська рада,

(04658) 2-11-57.

 

Відкритий міський фестиваль «Зіркова родина»в рамках святкування  Дня Незалежності України.

У фестивалі-конкурсі беруть участь сімейні  творчі колективи.

Фестиваль – конкурс проводиться у різних номінаціях. 

23, 24 серпня,

Носівка, міський будинок культури,

Носівська міська рада,

+38(0462) 2-15-95,

+38 (04642)2-22-96.

 

День Незалежності України  

Урочистості та святкові заходи до 28-ої річниці незалежності України.

24 серпня,

м. Новгород-Сіверський,

Новгород-Сіверська  міська рада,

+38 (04658) 2-11-57

 

Річниця створення Кіптівської ОТГ

Концертно-розважальна програма, виступи творчих колективів, ярмарок, виставка майстрів народного мистецтва. 

24 серпня,

с. Кіпті, 

Козелецького р-ну

Кіптівська сільська рада,

+38 (066)395-89-82;

+38 (050)916-95-69

 

«Міс Полісся – 2019»

Регіональний конкурс краси для дівчат з міст Сновськ, Городня, Корюківка, Мена та смт. Короп.

24 серпня,

               м. Сновськ,                 

Керівник театру мод «Fashionzona»,

+38 (068) 202- 30-82

 

Урочисті заходи з нагоди Дня Прапора та Дня Незалежності Україи

Марш з Державним Прапором України вулицями міста.

Урочисте підняття Прапора.

Літературно-музична композиція «Любіть Україну, як сонце любіть!»

 м. Ічня,

Ічнянська міська рада,

+38 (04633)2-16-32

 

 

 

ВЕРЕСЕНЬ

 

 

Художньо-мистецький проект «Зелена сцена»  

Відкритий творчий простір у центрі міста.

Музика, виставки, хенд-мейд ярмарок, дитячий майданчик, відкритий кінопоказ та багато іншого. 

кожну п’ятницю   вересня,

м. Чернігів, 

ГО «ЧЕ СТУДІЯ»,

 +38 (050) 900- 95 -05.

 

Районне свято День Десни

Конкурси фотографій та творів на тему річки Десни, виступи аматорських колективів та солістів району. 

8 вересня,

м. Чернігів,  

Чернігівська облдержадміністрація,

+38  (04642)3-16-49;

+38 (04642)2-15-48.

 

 

Літературно мистецьке свято до 125 річчя з дня народження

О.П. Довженка

У програмі: перегляд кінофільмів  про життя О.П.Довженка та відзнятих кінорежисером, 

екскурсії по музею, зустрічі із кіномитцями, тематичні виставки літературні читання,

 виставка робіт майстрів народної творчості, концертна програма за участю творчих колективів тощо. 

10 вересня, 

м. Сосниця, 

Чернігівська облдержадміністрація,

 +38 (04655) -2-15-90;

+38(0462) -77-44-09;

+38 (04642)2-15-48.

 

Святкування дня Сосниці

Проводиться на центральній площі селища,

у розважальну програму входить концертна програма,

виставка майстрів, різноманітні конкурси, караоке та інше. 

I декада вересня,

смт Сосниця,

+38 (04655) -2-11-75

 

Покровський ярмарок

У програмі:  театралізований виступ артистів аматорського народного театру, 

театралізований парад сільських рад, виступи фольклорних та вокальних колективів району.

Проводяться різні ігри, конкурси, розваги. 

13 вересня, 

м. Борзна,

міська площа,

Борзнянський сектор культури,

+38 (04653)2-13-75;

+38 (04653)2-12-12.

 

Всеукраїнські автоперегони на позашляховиках та квадроциклах «4 на 4»

Перегони на автомобілях та квадроциклах за участю спортсменів з різних міст України. 

14 вересня,

  с. Сухополова, 

       Прилуцький р-н,     

Клуб позашляховиків 4х4 «Повний привід Прилуки»,

+38(095)- 006-75-56.

День міста та річниця Носівської громади

Концертна програма кращих колективів та окремих виконавців громади;

концертна  програма дитячих колективів та окремих виконавців;

виставка декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва; ярмарка - продаж;

міський конкурс перукарського мистецтва;

конкурс «Гартаначка - улюблена страва Носівщини»; спортивні змагання. 

14 вересня,

берег р. Носівочки, площа міста, парк міста, стадіон ДЮСШ.

Носівська міська рада,

+38 (04642)2-15-95;

+38 (04642) 2-22-96.

 

 

Відкритий фестиваль української пісні і танцю «Джерело надій» 

У програмі: виступи ансамблю барабанщиць, народного аматорсього духовного оркестру, фольклорних та хореографічних колективів із різних куточків Чернігівської області. 

14 вересня,

с. Плиски,

Борзнянський р-н, 

+38 (096)462-00-35.

 

 

Свято осені

Тематичні екскурсії, лекції, майстер-класи.

14 вересня  

с. Беремицьке, 

Козелецький р-н, 

Парк природи «Беремицьке»,

+38 (093) 719 -20- 34.

 

 

День міста Ічні

Комплексний захід. Хода трудових колективів, підприємств та установ.

Ярмарок «Ходив гарбуз по городу», майстер- клас з карвінгу, «Козацькі розваги», концертні програми творчих колективів громади та гостей. 

14 вересня,

м. Ічня,

Ічнянська міська рада,

+38 (04633)2-16-32

 

Змагання до Дня фізичної культури і спорту

Свято спортивного характеру, до якого включені змагання з міні-футболу, волейболу, естафети, перетягування канату. 

14 вересня, 

смт. Лосинівка,

Ніжинський р-н,

+38 (097) 323-83-71.

 

Мітинг-реквієм

Меморіальні заходи в рамках відзначення 76-ої річниці визволення міста Новгорода-Сіверського від нацистських загарбників біля пам’ятника Ярославни. 

15 вересня,

м. Новгород-Сіверський, 

Новгород-Сіверська  міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

 

Генеалогічні читання «Родові таємниці Сіверянського краю»

Конференція за участі науковців з різних куточків України, яка щорічно проходить напередодні Дня міста. 

15 вересня,

м. Новгород-Сіверський,

Новгород-Сіверська  міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

 Свято до 1030 – річчя  заснування Новгорода-Сіверського

У програмі: виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, концертно-розважальна програма, спортивні змагання, фаєр-шоу та ін. 

16 вересня,

м. Новгород-Сіверський, 

Новгород-Сіверська міська рада,

 +38 (04658) -2-11-57.

 

День міста Мена

Концертна програма , виставки народних умільців. 

19-22 вересня,

м. Мена,

Менська ОТГ,

+38 (04644)2-15-41.

 

День селища "Моє село – моя колиска"  

У програмі: виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, концертно-розважальна програма.

21 або 22 вересня, 

смт. Холми,

Корюківський р-н,

Територія парку за місцевим будинком культури,

Холминська селищна рада,

+38(050)520-78-82.

 

День селища Козелець 

Концертно-розважальна програма, виступи творчих колективів, ярмарок, виставка майстрів народного мистецтва.

22 вересня,

смт. Козелець,

Козелецька селищна рада,

+38(04646) 4-18-64.

 

Соборний ярмарок

Ярмаркова торгівля, виступи колективів художньої самодіяльності.

смт. Козелець,

Козелецької РДА,

+38 (04646) 4-18-48.

 

Змагання до Дня туризму

Змагання проводяться між старшокласниками навчальних закладів Ніжинського району

за наступними напрямками: з техніки пішохідного туризму; змагання з топографії; визначення азимуту; укладка туристичного рюкзака. 

27 вересня, 

смт. Лосинівка,

Ніжинський р-н,

+38 (097) 323-83-71.

 Відкритий фестиваль-конкурс «Його величність Ніжинський огірок»

Заплановано презентації виставок та виробів на тематику ніжинського огірка, фестиваль страв із огірків,

 конкурси, дегустації, розіграші, концертна програма та ін. 

ІІ декада,

м. Ніжин, 

Ніжинська міська рада,

+38(04631)-2-35-51.

 

Всеукраїнське літературно – мистецьке свято «Седнівська осінь»

У рамках святкування: виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва,

виступи професійних та аматорських творчих колективів, майстер – класи тощо. 

28 вересня,

с. Седнів,  

Чернігівська облдержадміністрація, 

+38 (0462)- 67-66-20.

 

Всеукраїнський фестиваль – конкурс вокально-хореографічного мистецтва «Яскрава країна»

Виступи колективів та окремих виконавців з усієї України у наступних номінаціях: вокальна та хореографічна,

виступи професійних та аматорських творчих колективів, майстер – класи тощо. 

м. Чернігів,

Громадська організація «Яскрава країна»,

+38(050) -768- 44- 45.

 

Бізнес – фестиваль

У програмі: костюмоване шоу, виставка виробів місцевих підприємств, популяризація виробників внутрішнього бізнесу та ін.

м. Чернігів, 

Чернігівська міська рада,

+38(0462)-67 -67- 14; 

ГО «Сяйво Сіверщини»,

+38(093) -25-27-024.

 

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Качанівські музи»

У програмі: різноманітні виставки, майстер – класи, анімаційні екскурсії, виступи творчих колективів.

с. Качанівка, 

Чернігівська облдержадміністрація,

Парафіївська селищна рада, 

+38 (04633) -2- 41 -15;  

+38 (04633) -2 -41 -05.

http://kachanovka.in.ua/

 

Моторалі «Князі в грязі – 2019»

Моторалі за участі гонщиків зі всієї України.

У ході проведення мотогонок проведення конкурсу «Володар гори» - підкорення вершини  кар’єру 10-ти метрової висоти

та різноманітні шоу та конкурси для глядачів.

м. Новгород-Сіверський,

Биринський ліс, 

Новгород-Сіверська міська рада, 

ГО «Княжий град», 

+38(04658)-3-11-57;

+38(04658)-3-11-56.

 

Чернігівський історичний фестиваль

У програмі: групові бої та поєдинки клубів історичної реконструкції,

майстер – класи середньовічних  ремесел, виступи виконавців середньовічної пісні,

виставкове містечко та ін.

м. Чернігів, 

Чернігівська облдержадміністрація, 

ГО «Клуб історичної реконструкції «Сіверці», 

+38 (066) - 444 -56 -00; 

Облцентр народної творчості,

+38(063) -18-521-09.

 

Міжнародний фестиваль – конкурс «Folken Герць»

Кожного року на поєдинок (саме так в українській мові перекладається слово «Герць») запрошуються виконавці з усієї України. 

м. Чернігів,  

Чернігівський облфілармонійний центр,

+38(093)-98-99-411. 

 

Фестиваль ім. Г.Г.Верьовки  «Співоче поле»

У програмі фестивалю – виступи професійних та аматорських хорових колективів.

смт Березне,

Менський р-н, 

Чернігівський обласний філармонійний центр, 

+38 (0462) -67-58-54; 

+38 (0462) -67-54-24; 

Облцентр народної творчості,

+38(063) -18-521-09.

 

Грибний фестиваль

У програмі: концертно-розважальні виступи, дитячий майданчик, атракціони, розіграші, конкурси на кращу грибну страву. 

28 вересня, 

с. Холми,

Корюківський р-н,

Холминська селищна рада,

+38(04657)2-32-33.

 

Осінній ярмарок  «Свято врожаю»

У програмі: святковий концерт за участю аматорських та професійних колективів району, виставка декоративно-прикладного мистецтва,

майстер-класи від  народних умільців, розмаїття розваг для дітей і дорослих, змагання з шахів та шашок. 

смт Ріпки

Ріпкинська РДА,

+38(04641)2 -12 -39.

 

 

Храмове свято на честь Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

У програмі: концерт, книжкові виставки, виставки творчих робіт.

с. Софіївка,

Носівський р-н,

Софіївський сільський клуб,

+38 (098)725-02-30.

 

Свято села

У програмі: концертна програма, нагородження, конкурси, виставки, пригощання, привітання, атракціони, дискотека. 

смт. Мала Дівиця,

на площі, 

Малодівицька селищна рада,

+38(04637) 6-75-48.

 

Воздвиженський ярмарок

У програмі: концерти, конкурси, виставки та фестивалі, представлення та продаж товарів.

м. Прилуки, 

Прилуцька міська рада,

+38 (066)230-05-25.

 

ІІ театральний фестиваль для дітей та молоді «На крилах мрій»

Театральний фестиваль для дітей та молоді  проводиться з метою виявлення та підтримки творчості дитячих і молодіжних колективів у театрально-видовищній сфері,

сприяння подальшому їх розвитку, залучення до активної участі у мистецькому житті країни. 

м. Чернігів,

Обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Шевченка

+38(0462) 67-52-80

 

Урочистий захід з нагоди 155-річчя з дня народження М.Коцюбинського та 85- ї річниці з дня створення музею

м. Чернігів,

   Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник  Михайла Коцюбинського

+38(0462) 677-481;
+38(0462) 678-741.

 

Фестиваль-конкурс «Чернігів the best»

Фестиваль - конкурс проводиться між учасниками різних категорій: вокал, танці, декламування, акробатика та інше.

Обмежень немає. Вікова категорія талантів також різна. 

м. Чернігів,

 Чернігівська міська рада,

+38 (04622) 4 11 09.

 

Футбольний турнір «Золота осінь Лосинівки»

Футбольні команди селища, які розподілені за місцем проживання , змагаються за перехідний кубок. 

Кінець вересня-початок жовтня, 

смт. Лосинівка,

Ніжинський р-н,

+38 (097) 323-83-71.

 

 

 

ЖОВТЕНЬ

 

Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. М.Заньковецької

У программі - вистави театральних колективів України та зарубіжжя, у яких головна роль – обов’язково жіночого плану та виконується актрисою – жінкою.

м. Ніжин, 

Ніжинський драмтеатр, 

+38(04631)2-51-43;

+38(04631)2-51-55.

 

Відкритий фестиваль аматорських театрів «Театральна осінь»

У фестивалі передбачається участь кращих театральних колективів різних жанрів з України та зарубіжжя.

м. Прилуки,  

Прилуцька міська рада,

+38 (050)684-96-86;

+38 (050)684-96-815.

 

Змагання до Дня захисника України 

У програмі: підтягування на перекладині, смтрибки у довжину, розбір та збір автомату, укладка магазину, перетягування канату.

11 жовтня,

смт. Лосинівка,

   Ніжинський р-н,

+38 (097) 323-83-71.

 

Традиційний Ніжинський Покровський ярмарок

У програмі: ярмарок-продаж,  виставка народних майстрів, виступи творчих колективів. 

12 жовтня,

м. Ніжин,

Ніжинська міська рада ,

+38(04631)2-35-51.

 

Відкритий міський фольклорний фестиваль «Перлини душі народної»

У програмі: конкурс фольклорних колективів та окремих виконавців; виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва; ярмарок.

14 жовтня,

м. Носівка,

парк міста,

Носівська міська рада,

+38 (04642)2-15-95,

+38 (04642)2-22-96.

 

Козацьке свято «Посвята в козаки»

Театралізоване дійство посвяти в козаки Прилуцького козацького полку, козацькі розваги та приготування смачного козацького кулішу.

14 жовтня,

с. Бубнівщина,

Козацька фортеця,

Громадська організація «Прилуцький козацький полк»,

+38(095)006-75-56.

 

Свято Покрови, День захисника України

У програмі: хресна хода, молебінь, фольклорне дійство, спортивно-патріотична гра та народні гуляння.

14 жовтня,

м. Ічня,

Ічнянська міська рада,

+38 (04633)2-16-32.

 

День Українського козацтва та День захисника України

Святкова розважальна програма зі спортивними змаганнями на міському стадіоні.

14 жовтня,

м. Новгород-Сіверський, 

Новгород-Сіверська міська рада

+38 (04658) 2-11-57.

 

Петропавлівська - Спасівська ярмарка Пам’яті апостола Хоми 

 Святкова ярмарка. 

19 жовтня,

м. Новгород-Сіверський, 

в центрі міста,

Комунальне Підприємство «Добробут»,

+38 (04658) 2-39-84.

 

 

322-а річниця з дня заснування Новгород-Сіверського князівства

Святкові заходи до 322-ої річниці з дня заснування Новгород-Сіверського князівства.

м. Новгород-Сіверський,

Новгород-Сіверська міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

 

 

 

ЛИСТОПАД

 

Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Чернігівські лялькові рандеву-2019»

У программі - вистави театральних колективів України та зарубіжжя. 

м. Чернігів

Чернігівський театр ляльок,

+38(04622)- 3-34-31;
+38(0462) -77-79-27.

 

День пам’яті Батурина

Меморіальний захід з нагоди 311-х роковин Батуринської трагедії 1708 року.

13 листопада,

м. Батурин,

НІКЗ «Гетьманська столиця»,

 +38(04635)4-81-67;

+38(04635)4-85-25.

 

Науково-практична конференція, присвячена 211-ій річниці від дня народження видатного вченого О.М. Бодянського

Художня програма за участю місцевих аматорів сцени, видатних земляків.

смт. Варва,

(будинок культури),

+38 (04636) 2-22-52.

 

«Осінній зорепад» -Х фестиваль дитячої творчості

Мистецька програма за участю дітей в різних номінаціях, виставка.

смт.Варва,

(будинок культури),

+38 (04636) 2-22-52.

 

«Таланти твої, Городнянщино!»

Звітні концерти  кращих колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців Городнянського району.

м. Городня,

Методичний центр інтеграції клубних та бібліотечних закладів відділу культури і туризму,

+38 (04645)2 75 19.

 

 

 

 

ГРУДЕНЬ

 

День зустрічі зими

Тематичні екскурсії, облаштування годувальниць для жителів лісу. 

1 грудня,

с. Беремицьке,

Козелецький р-н, 

Парк природи «Беремицьке»,

+38 (093) -719 -20- 34.

 

 

Змагання, приурочені Дню Збройних Сил України

Програма змагань: стройова підготовка, підтягування на перекладені, укладка магазину, стрибок у довжину, розбір та збір автомату.

6 грудня,

смт. Лосинівка, 

Ніжинський р-н,

+38 (097) 323-83-71.

 

До Дня  Збройних Сил України

Урочиста програма святкувань до Дня Збройних Сил України. 

6 грудня, 

м. Новгород - Сіверський,

Новгород-Сіверська  міська рада,

+38 (04658) 2-11-57.

 

Фестиваль «Грудневі театральні вечори»

Виступи різних театральних колективів України з драматичними творами.

м. Чернігів, 

Чернігівський обл. молодіжний театр,

+38 (0462) 67 60 48;

+38 (0462) 77 89 48.

 

Фестиваль сала

У програмі: ярмарок виробників м’ясної продукції Чернігівської області, майстер – класи, розіграші, змагання, концертна програма тощо.

м. Чернігів, 

Чернігівська облдержадміністрація,

+38(0462)-77-44-88. 

 

Відкриття Новорічної ялинки

У програмі: наародні гуляння, фольклорно - естрадне шоу біля Головної ялинки міста, відкриття ковзанки. 

19 грудня,

м. Чернігів,

Чернігівська міська рада,

+38(0462) 77 -70- 51.

 

Відкриття новорічної ялинки

Святкові заходи з нагоди початку Новорічно – Різдвяних свят: хороводи, ігри.

25 грудня,

м. Сновськ,

  Сновська міська рада,

  +38 (067)460-13-68. 

 

Відкриття новорічної ялинки

Офіційне відкриття новорічної ялинки на центральній площі міста, святково-розважальна програма.

25 грудня,

м. Новгород -Сіверський, 

Новгород-Сіверська  міська рада,

+38 (04658) 2-11-57. 

 

«Гордість Варвинщини»

Районний фестиваль – рейтинг популярності та здобутків.

смт. Варва,

(будинок культури),

+38 (04636) 2-22-52.

 

Відкриття Новорічної ялинки

У програмі: народні гуляння, фольклорно - естрадне шоу біля Головної ялинки міста,

відкриття ковзанки, конкурсно-розважальна програма та  святкові привітання.

м. Ічня,

Ічнянська міська рада,

+38 (04633)2-16-32.

 

        

           

        

           

                       

 

  • Про сайт

    На сайті «Чернігівщина туристична» Ви зможете знайти всю необхідну інформацію про туристичну інфраструктуру Чернігівщини, а саме: інформацію про пам’ятки та визначні місця, про роботу музейних установ, театрів, про заклади розміщення (готелі, мотелі, хостели, бази відпочинку, сільські садиби, санаторії), харчування (кафе, бари, ресторани), відпочинку та дозвілля (тансхоли, караоке – центри, розважальні та туристично – готельні комплекси). 

    Контакти

    Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації

    14000, м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 70
    +38 (0462) 676263
    dep@cult.gov.ua

    Мапа сайту